تاریخ : شنبه 12 خرداد 1403
کد 253

هفته ملی بدون دخانیات

گرامی داشت هفته ملی بدون دخانیات (5 الی 11 خرداد)

به مناسبت گرامی داشت روز جهانی وهفته ملی بدون دخانیات با شعار حفاظت از کودکان دربرابر مداخلات صنعت دخاینات حق و مسئولیت همگانی است جلسه آموزشی با حضور وسنخرانی آقای دکتر مقصود امیرپور ریاست محترم گروه سلامت محیط وکار معاونت بهداشتی دانشکده جهت بهره مندی کلیه پرسنل مرکزدرمورخه 1403/03/09در سالن آموزشی بیمارستان سینا برگزار گردید.

 هفته ملی بدون دخانیات از 5 تا 11 خرداد 1403 با تاکید بر حفاظت از کودکان در برابر مداخلات صنعت دخانیات و شعار «حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات، حق و مسئولیت همگانی» نامگذاری شد.
به مناسبت گرامیداشت هفته ملی بدون دخانیات و روز جهانی بدون دخانیات در تاریخ 31 ماه می (11 خرداد)، اقدامات هماهنگ و گسترده‌ای در سراسر جهان، پیرامون شعار هفته بدون دخانیات 1403، با هدف ارتقای سطح آگاهی جامعه جهانی در مورد مضرات و اثرات زیان بار مصرف محصولات دخانی و مواجهه با دود دست دوم و پیشگیری از مصرف دخانیات انجام می شود. شعار تعیین شده از سوی آن سازمان برای پویش روز جهانی بدون دخانیات سال 2024 با عنوان « حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات» است که در این راستا، شعار ملی تحت عنوان « حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات؛ حق و مسئولیت همگانی»  تعیین و عناوین زیر برای روزهای هفته ملی بدون دخانیات که مقرر است از 5 تا 11 خرداد ماه برگزار شود، در نظر گرفته شده است:
حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات؛ ضامن نسل بدون دخانیات: شنبه 5 خرداد ماه
حفاظت از کودکان و نوجوانان؛ با ترویج اماکن عاری از دخانیات: یکشنبه ۶ خرداد ماه
حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات؛ با قوانین بازدارنده و موثر: دوشنبه ۷ خردادماه
حفاظت از کودکان و نوجوانان؛ با جلوگیری از نمایش و تبلیغ مصرف دخانیات: سه شنبه 8 خرداد ماه
حفاظت از کودکان و نوجوانان؛ با جلوگیری از تولید و فروش سیگار الکترونیکی و محصولات نوپدید دخانی: چهارشنبه ۹ خرداد ماه
حفاظت از کودکان و نوجوانان؛ با آموزش و توانمند سازی همگانی در برابر دخانیات: پنجشنبه 10 خرداد ماه
حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات؛ با آموزه های دینی: جمعه 11 خرداد ماه
سازمان جهانی بهداشت به طور رسمی کمپین «دروغ ها را متوقف کنید» را به عنوان یک ابتکار حیاتی برای محافظت از جوانان در برابر صنعت دخانیات و محصولات کشنده آن با فراخوان برای پایان دادن به مداخله صنعت دخانیات در سیاست های بهداشتی راه اندازی کرده است. شعار هفته بدون دخانیات 1403 در ایران نیز حفاظت از کودکان و نوجوانان در برابر دخانیات؛ حق و مسئولیت همگانی تعیین شده است.

 

  • نوشته شده
  • در شنبه 12 خرداد 1403
  • ساعت 12
  • توسط الناز قویدل
  • ویرایش شده
  • توسط

آخرین اخبار

هفته ملی بدون دخانیات
گرامی داشت هفته ملی بدون دخانیات (5 الی 11 خرداد)

به مناسبت گرامی داشت روز جهانی وهفته ملی بدون دخانیات با شعار حفاظت از کودکان دربرابر مداخلات صنعت دخاینات حق و مسئولیت همگانی است جلسه آموزشی با حضور وسنخرانی آقای دکتر مقصود امیرپور ریاست محترم گروه سلامت محیط وکار معاونت بهداشتی دانشکده جهت بهره مندی کلیه پرسنل مرکزدرمورخه 1403/03/09در سالن آموزش ...
شنبه 12 خرداد 1403

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

دیدم این مشهد چرا هی‌ بی‌قراری می‌کند؛ جای باران؛ سیل در این شهر جاری می‌کند ‌دیر فهمیدم که او اندر فراق خادمش؛ عزم خود را جزم و دارد گریه زاری میکند شهادت رئیس جمهور و جمعی از همراهان رادر سقوط بالگردتسلیت عرض می نماییم
دوشنبه 31 ارديبهشت 1403

عمل موفقیت آمیز تومور بزرگ متاستاتیک در پریتال سمت ...

جراحی موفقیت آمیز تومور بزرگ متاستاتیک درپریتال سمت چپ مغز بیمار 56 ساله توسط پزشک محترم جراح مغزواعصاب جناب آقای دکتر مهدی معروف در بیمارستان سینا مراغه
يکشنبه 30 ارديبهشت 1403

کمیته کنترل عفونت

در روز یکشنبه مورخه 1403/02/30 رأس ساعت 08:00 جلسه کمیته کنترل عفونت، در محل دفتر مدیریت محترم مرکز برای کلیه پزشکان محترم و مسئولین بخش ها برگزار شد.
يکشنبه 30 ارديبهشت 1403

گرامی داشت 27اردیبهشت روز جهانی فشارخون در بیمارست ...

۲۷ اردیبهشت مصادف با روز جهانی فشار خون ، با کمک دانشجویان پرستاری و نظارت خانم چالاک برنامه سنجش فشارخون در سالن انتظار بیمارستان انجام شد . در این برنامه آموزشهای حضوری و پمفلتهای آموزشی به حضورین ارائه گردید.پس از ثبت اطلاعات مراجع کنندگان و سنجش فشار خون ایشان ، در صورت وجود فشار بالا ، بعد از س ...
پنجشنبه 27 ارديبهشت 1403
پنجشنبه 27 ارديبهشت 1403

مراسم گرامی داشت روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان ...

به مناسبت روز جهانی بهداشت دست درمورخه 1403/02/13 مراسم بهداشت دست برای مراجعین عزیز و همکاران محترم در سالن اداری مرکز برگزار گردید.
پنجشنبه 13 ارديبهشت 1403

انجام جراحی موفقیت‌آمیز تومور مغزی با میکروسکوپ پی ...

دکتر آراز معین رئیس بیمارستان سینای مراغه از انجام جراحی موفقیت‌آمیز تومور مغزی با میکروسکوپ پیشرفته در این شهرستان خبر داد.
جمعه 1 دي 1402

دستورالعمل
آزمون پذیرش دستیار رشته هاي فوق تخصصي بالیني پزشک ...

دستورالعمل چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته هاي فوق تخصصي بالیني پزشکي
چهارشنبه 29 آذر 1402

کارکنان خدماتی

جلسه ی طرح مسائل نیروهای خدماتی مرکز آموزشی درمانی سینا
چهارشنبه 22 آذر 1402